Ті, хто знайшов дану статтю на сайті, жму руку. Ті, хто прийшов з Google – взагалі поклон. Зазвичай люди відразі вчать слова, граматику і все інше. Майже ніхто не задається запитанням, як це зробити правильно. Тобто, як потративши менше часу і зусиль, мати гарний результат.

От сьогодні про це поговорим. Тема статті – як правильно вчити англійську, щоб нарешті вивчити її.

Розберемо 4 інгредієнти, які обов’язково мусимо включити у свій раціон англійської. Не залежно від рівня англійської.

 

1.Формуємо словниковий запас.

Гарна новина для тих, хто хоче навчитися спілкуватися англійською, достатньо запам’ятати і вміти вживати не всі слова, а найбільш поширені слова. Запам’ятавши 80 найбільш частотних слів, ви зрозумієте 50% простого тексту; 200 слів покриють 60%; 400 слів – 70%.

Де знайти ці слова і як їх вчити? Для цього рекомендую почитати:

 

2. Вчимося будувати речення, або вчимо граматику.

Граматика – важковаговик жанру і страшний сон для людей, які вчать англійську.

І взагалі вчити чи не вчити граматику – спірне питання.  От носії мови спілкуються БЕЗ знання граматики. Ми також колись не вчили граматики української мови і чудово нею спілкуємося. Виходить, граматика не така вже й потрібна. Міф це чи реальність я суперзрозуміло розказувала раніше у цій статті.

А зараз давайте з долею здорового глузду розберемось, як вчити граматику, якщо таки вирішили вчити 🙂

Тут діє принцип: вчимо мало, але дууууже добре. Вчимо базові прості правила, як складати речення. Їх вчать на початкових рівнях А1-А2. Навіть для спілкування базових знань граматики буде достатньо.

АЛЕ ВАЖЛИВИЙ МОМЕНТ: ми не просто проходимо матеріал, запам’ятовуючи половину, а то й менше, як колись в школі. Базові правила граматики (рівнів А1-А2) ми вчимося використовувати на всі 100%, автоматично, не задумуючись. Тоді буде толк.

Вчимо мало, але дуже добре.

Звичайно, ніхто не забороняє вчити англійську далі 🙂 Але особливо на початку щиро раджу добре вивчити ази і не намагатись пройти чим більше.

 

3. Вчимося спілкуватися.

Щоб навчитися говорити по-англійськи, треба навчитися викручуватися. От справді.

Якщо ви вже вчили англійську раніше, але не навчилися говорити, то це не тому, що у вас малий словниковий запас. Ви просто ще не навчилися викручуватися. Що то таке і як навчитися – суперзрозуміло розказую цій статті.

Заговорити вам також допоможуть 4 простих поради, як навчитися спілкуватися англійською. І на десерт прочитайте, яка особливість англійської дуууже сильно спрощує навчання.

 

4. Вчимося розуміти англійську на слух.

Зазвичай люди бажають вміти говорити англійською. Вміння розуміти англійську – не таке популярне.

Чесно, мені англійська сприймалася на слух ну дууууже важко: всі слова зливалися в один потік, і я реально нічого не могла зрозуміти. Потім я зрозуміла, що все нормально і можна не панікувати.

Що тут головне? Практика, практика і практика. Як практикувати слухання максимально ефективно розказую ось тут.

Де взяти безкоштовні ресурси для слухання? Заходьте сюди: називаю топ 5 безкоштовних ресурсів, їхні переваги і недоліки.

Що ще ми забули? Вимова, читання і письмо. Ну, вимова вчиться разом зі словами. З читанням зазвичай проблем не виникає, якщо знати слова і граматику. А письмо? Поки вивчите слова та граматику все одно прийдеться щось писати. А як писати листи, імейли, резюме, відгуки, анотації та ін. навчитися неважко, якщо знати трохи англійську. Все таки у порівнянні зі слуханням та говорінням письмо – це другорядний навик.

Ось і все. Тепер залишилось тільки сісти і вивчити 🙂

 

Comments

comments