Якось британський учений Девід Вілкінз заявив: “Без знання граматики МАЛО можна сказати, а без слів взагалі НІЧОГО не можна сказати.”

Ніхто не спорить! Так воно і є. На граматику ми трохи “крутимо носом” (вчити її? чи не вчити?). А от зі словами все ясно. Ми завзято їх вчимо, бо без нікуди (ні туди і ні сюди).

Але тут – незручний момент: слів в англійській багато, більше ніж 100500. Всіх їх вивчити не осилить жодна людина. Це аксіома. Що тоді робити? Як вибирати слова? Що вчити, а що не вчити?

Давайте розберемось з цим питанням у форматі популярних помилок. Я буду називати помилки і розказувати, що не так і що робити.

Помилка 1: Чим більше, тим краще.

Всі чули про базовий одяг? Так, трохи незвично в статті про англійську. Але не закривайте сторінку. Гарантую, це питання має пряме відношення до нашої теми.

Базовий одяг – це кілька простих нейтральних речей (бажано якісних), які легко між собою комбінувати. Чому його варто собі завести, якщо ще не маєте?

  • Базовий гардероб виручить вас у будь-якій ситуації: там є щось і для роботи, і для школи, і для Дня народження.
  • Він простий у використанні: все між собою гарно поєднується. Не треба заморочувати собі голову, що з чим носити.

Базовий гардероб – це хороша альтернатива двом шафам замислуватих, оригінальних речей, які ви рідко одягаєте, бо навіть не пам’ятаєте, що у вас де лежить.

Так само і зі словами. Можна потратити купу часу і вивчити масу нових слів; при тому не вміти на практиці оперувати тими знаннями, бо вони такі громіздкі і непороткі, що важко зорієнтуватись.

А можна зекономити час і інші ресурси і вивчити прості “базові” слова в англійській, якими легко маневрувати, складати докупи і висловлювати різні думки. Це практично, зручно, економно.

Тепер давайте розберемося, які слова в нас “базові”, а які “небазові”.

Ось дві групи англійських прикметників. Давайте виберем, які слова варто вивчати початківцям?

Група 1. hard (важкий), soft (м’який),  short (низький)

Група 2. geocentrical (геоцентричний), homeopathical (гомеопатичний), cognitive (когнітивний)

Думаю, першу групу краще. Ці слова прості, нейтральні, частовживані; ймовірність велика, що вони знадобляться в реальному спілкуванні. Обов’язково їх запам’ятайте, хто ще не знає.

А тепер пригадайте, коли ви останній раз використовували слова когнітивний чи гомеопатичний у спілкування з батьками чи друзями. Напевно, ніколи. В повсякденних побутових ситуаціях ці слова точно не потрібні.

Додам, що особливо на початку буває спокуса вчити ВСІ слова, які Ви зустрічаєте. Вам здається, що колись ці слова ТОЧНО знадобиться. Зі мною теж таке бувало. НЕ ведіться на це. Не витрачайте цінні час і енергію на “непотрібні” або “малопотрібні” слова.

Де знайти “базові” слова? Найперше, у всіх ресурсах початкових рівнів А1-А2. Там вас не будуть вчити нічого іншого, крім життєво необхідного:)

Базові слова ми вчимо у курсі Топ 100 англійських фраз.

Висновок 1: Зі словами маємо випадок, коли менше – не значить гірше. Вчимо слова прості і частовживані. Тільки найпопулярніші. Реальні хіти!

 Натисніть сюди, щоб прочитати про помилку №2.

P.S. А з якими труднощами стикаєтесь ви при вивченні англійських слів та англійської загалом? Напишіть у коментарях до цієї сторінки, і я постараюсь вам допомогти 🙂

Comments

comments