Методика Talk Studio

 

 

4 кити успішного вивчення англійської

 

 

Друзі, зараз важливий момент, і в мене навіть легке хвилювання.

Одного ранку я прокинулась і зрозуміло одну важливу річ. Я багато розповідаю про проект, свою роботу та роботу онлайн школи Talk Studio загалом.

Наближається дата, коли Talk Studio буде три роки. Ці три роки роботи школи були сповнені подіями, роздумами, враженннями, інсайтами, ідеями та знайомствами.

І напередодні триріччя я вирішила сформувати своєрідний маніфест – розповісти про методику Talk Studio, підсумувати трирічний досвід та розповісти про принципи навчання в школі, без яких успіх у вивченні мови неможливий.

Саме зараз я відчуваю, що ці принципи сформовані, а ідея “маніфесту” кристалізувались, і я можу чітко про них розповісти.

Ці принципи взяті з практики і досвіду викладання і вивчення англійської. Деякі  були з нами від самого початку. Деякі з’явились недавно, тому що ми на практиці зрозуміли, що працює, а що ні.

У цій публікації я не розповідатиму про те, як правильно вчити слова та граматику. Про це я розповідала раніше у блозі. У цій статті я розповім про більш глобальні засади вивчення англійської у онлайн школі Talk Studio. Я розповім про 4 “кити” успішного вивчення англійської та досягнення вашої мети.

Всі ці 4 кити однаково важливі та необхідні. Знаємо з власного досвіду, що якщо якогось одного кита не вистачає, є ризик закинути навчання та не досягнути мети. Якщо у вашому навчальному процесі не вистачає двох китів, то така ймовірніть закинути навчання наближається до 100%.

Чому я так детально розповідаю про цих китів? Для вас – щоб ознайомити вас з тим, як ми вивчаємо англійську у онлайн школі Talk Studio. І також для себе, щоб мати ці принципи чітко прописані, і чітко дотримуватись їх при написанні і тестуванні нових навчальних програм та завдань.

Що ж це за кити? Розповідаю! 

 

Ефективна методика Talk Studio: 4 кити

КИТ 1 Ефективна програма

Чи було у вас таке, що ви вивчали англійську, але відчували, що уроки якось відірвані від реального життя або від ваших потреб? Наприклад, ви хочете навчитись спілкуватись англійською, а вас лише заставляють перекладати речення на граматику і вчити довжелезні списки слів. Якщо ваша програма навчання складена невірно, то результату досягнути неможливо або ж дуже важко.

Розповідаю про критерії ефективної програми. Ефективна програма повинна бути

  • ЗРОЗУМІЛОЮ Вам мають бути зрозумілими всі пояснення граматики, нових слів, фраз та всього іншого. Ви не повинні шукати додаткові пояснення граматики в гуглі чи ще десь. Хороша навчальна програма складена так, що у ній уже все є. Вам потрібно лише приділити достатньо часу, щоб все гарно вивчити.
  • ЦІКАВОЮ Коли я створюю завдання на основі англомовних відео, то дивлюсь чи цікаво дивитись це відео у реальному житті, поза межами вивчення англійської. На пошук таких відео йде багато часу, однак я впевнена, що ці матеріали спрацюють. Завдання, які нам подобається виконувати, приносять в рази більше результату, ніж ті, які ми заставляємо себе зробити.
  • КОМПЛЕКСНОЮ Програма має включати розвиток всіх (або кількох) мовних навиків та комперенцій і не бути однобокою. Від самого початку вивчення англійської ви маєте прокачувати знання у всіх напрямах – словах, граматиці, сприйманні усної англійської на слух, говорінні і так далі. Також невірно вважати, що потрібно вчитись спілкуватись англійською лише після того, як ви досягнете середнього чи вищого рівня володіння англійською.
  • ВІДПОВІДАТИ ВАШИМ ПОТРЕБАМ та запитам має бути на даний момент. Якщо ви бажаєте навчитись краще розуміти усну англійську на слух, то основний акцент має бути зроблений на прослуховуванні англомовних відео, подкастів, YouTube каналів і так далі. Варіантів може бути багато, однак ваші потреби та інтереси мають враховуватись.
  • СУЧАСНОЮ

Цей останній пункт дуже часто ігноруюють.

Я відвідую конференції та семінари, присвячені викладанні іноземних мов, а також проходжу стажування з європейських університетах, що дозволяє мені слідкувати за трендами, новими ефективними методиками і досягненнями в сфері освіти.

У наш час, коли навколо стільки класних англомовних матеріалів – блогів, сайтів, відео, подкастів- нерозумно вивчати англійську лише по підручнику. Але про це в наступному киті.

КИТ 2 Захоплюючі сучасні матеріали

Так, саме захоплюючі. Учасники кажуть нам, що їм так цікаво виконувати завдання, що вони чекають ранку і нового завдання від нас, як “подарунка на Миколая”.Справді, одна учасниця навіть казала нам, ці ранкові завдання, які ми надсилали учасникам, як подарунок на Миколая.

Чому цікаві захоплюючі матеріали я виділила, як окремий кит, запоруку успішного навчання?

Завдання, які нам подобається виконувати, приносять більше задоволення і результату, ніж ті, які ми заставляємо себе зробити.

Деякі студенти навіть кажуть мені, що після опрацювання одного завдання з класним відео, вони (добровільно!) взялись за перегляд схожих на YouTube, хоча цього вже не було в завданнях.

Ці повідомлення, які нам надсилають наші учні і які ми публікуємо з їхнього дозволу, доказують важливе значення цього кита – цікаві, захоплюючі матеріали.

КИТ 3 Мотивація

У кожного вона своя, але мотивація мусить бути, і мотивація зазвичай є на початку вивчення мови. Ось з якими мотиваціями до нас звертаються:

  • Впевненіше спілкуватись з моїми клієнтами на роботі
  • Англійська – ключ до успіху на моїй роботі, і я твердо вирішив її нарешті вивчити
  • Маю їхати закордон і там хочу спілкуватись англійською

Мотивація зазвичай є на початку вивчення мови, а потім зникає, і це цілком нормально. На початку ви думаєте, що пора вивчити англійську, ви сповнені рішучості, і це класно. Однак з часом, завдань стає все більше, а часу так мало, і бажання закинути навчання на півдорозі зростає. Це цілком нормально, однак потрібно робити так, щоб цей сценарій не здійснювався.

До речі, мотивація – один з тих китів, яких не було на початковому етапі роботи Talk Studio. Раніше я занадто сильно покладалась на внутрішню мотивацію учнів і думала, що у них самих достатньо мотивації, і моєї додаткової мотивації не потрібно.

Однак коли я почала отримувати повідомлення, що ми мотивуємо вивчати англійську, даємо гарний стимул і підтримуємо бажання покращувати англійську, я задумалась. Мотивація грає таку саму роль у вивченні англійської, як і якісні матеріали та ефективна програма. Можливо, це навіть ключовий момент на шляху досягнення успіху у вивченні англійської.

З тих пір, мотивація була занесена до китів успішного вивчення англійської, і цей момент ми пропрацьовуємо. Так, ми мотивуємо вас досягнути цілі у вивченні англійської і не закинути навчанння, коли запал зникає і виникають відволікаючі обставини.

Як ми цього досягаємо, це вже інша історія і тема для окремої статті. Ми не використовуємо “жостку” мотивацію, що ми вас виженимо з курсу або не дамо сертифікат. Однак нам вдається підтримуємо ваш запал на високому рівні, так щоб ви не закинули навчання і інколи навіть більше – щоб ви з нетерпінням чекали нового завдання. Це не перебільшення, наші учасники справді чекають нових завдань від нас. Прочитайте повідомлення від наших учнів, які нам приходять.

 

 

 

КИТ 4 Підтримка

Підтримка надзвичайно важлива, оскільки на вас чекає багато труднощів на шляху досягнення власної цілі у вивченні англійської.

Для підтримки ми створили закриту фейсбук групу для учасників. Тут перебувають всі учасники курсу, а також викладачі команди Talk Studio.

Основна функція групи – давати відповіді на ваші запитання.  Ви зможете ставити будь-які запитання і отримувати відповіді від команди Talk Studio. Доступ у закриту фейсбук групу мають лише учасники курсу.

Як виникла ідея створити таку групу? Коли ми працювали з учнями у звичайній офлайновій школі, часто виникала така ситуація. На домашнє завданні задані вправи, але вдома буває не зрозуміло, як  їх виконувати. Навіть якщо на уроці вам було все зрозуміло, проходить трохи часу, і коли ви сідаєте за виконання домашнього завдання, частина інформації вилетіла із голови, і важко виконати домашнє завдання, а викладача немає поряд, щоб ще раз все пояснив.

У нашій фейсбук групі служба підтримки діє на постійній основі. Це дуже круто. 

Цікавий факт! Ми залишаємось на зв’язку навіть після завершення навчання. Ви залишаєтесь у нашій фейсбук групі, і у вас назавжди залишається можливість поставити запитання, що стосуються англійської.

Учні запитують, як перекласти або сказати щось на англійській, що означає слово і так далі… Ми з радістю відповідаємо на всі запитання, пов’язані з англійською: ті, що стосуються уроку, так і ті, які не стосуються уроку, але вам потрібно знати відповідь, наприклад, по роботі.

Ще один важливий момент!

Що ж друзі, я врахувала всі моменти, які необхідні для досягнення ваших цілей у вивченні англійської, і описали яким чином ми разом йдемо до мети.

Але залишився ще один важливий момент! Всі описані вище моменти можуть спрацювати лише за однієї важливої умови: якщо ви докладете потрібний час та зусилля для вивчення англійської.

Ми беремо на себе всю організаційну частину нашого навчання. Ми складаємо програму, кажемо покроково, що потрібно робити, які завдання, як і коли виконувати, відповідаємо на ваші запитання і додатково пояснюємо, що не зрозуміло. Правильна організація навчального процесу – наша відповідальність.

Однак це все не спрацює так, як би нам цього хотілося, якщо ви не прикладете достатньо часу та зусиль. Тільки якщо ви відповідально підійдете до навчання, ми досягнемо результату. Ваша відповідальність – старанно виконувати завдання та витрачати достатньо часу на навчання.

Якщо ви і ми відповідально підійдемо до роботи, то результат гарантований. Його просто не може не бути.

То ж друзі, якщо ви погоджуєтесь зі мною, то нам буде комфортно працювати разом, і все неодмінно вийде.

Бажаєте вивчати англійську з нами? Оберіть ваш курс!

Comments

comments