. Одного разу я отримала повідомлення, яке мене дуже втішило. Одна наша читачка написала:

“Я хотіла б почати вчити англійську, але маю для цього мало часу. Англійська мені справді потрібна, і я хотіла б вчитись по чуть-чуть кожного дня. Що ви порадите робити?”

Перш за все, жму руку усім людям, у яких такий класний підхід до вивчення англійської. Ви – справжін молодці, що бажаєте вчити англійську навіть, якщо на це є мало часу. Відразу, скажу, що це може бути дуже і дуже ефективно.

Англійська – як спорт. Краще виконувати вправи по трохи, але регулярно, ніж раз у півроку пробігти півмарафон: тільки будуте неймовірно втомлені, а толку майже ніякого. Sad, but true. Сумно, але правда.

Що ж друзі, я склала список завдань, які ви можете робити, якщо на вивчення англійської мало часу. Я керувалась двома правилами.

  1. “Максимум користі”. Якщо у вас є лише обмежений час, то потрібно його максимально корисно використати. Тобто зробити щось таке, що максимально корисно для вашої англійської.
  2. “Максимум радості”. Якщо у вас мало часу, то ви зайнята людина: вирішуєте складані питання і виконуєте багато роботи. Тому по можливості потрібно знизити рівень стресу при вивченні англійської. Тобто підібрати такі завдання, які приноситимуть радість і задоволення, і водночас піднімуть ваш рівень англійської.

До речі, ці два пункти є частиною методики Talk Studio, про яку я детально розповідаю у цій публікації Методика Talk Studio: 4 кити успішоного вивчення англійської.

Якщо у вас є 5 хвилин…

…дивіться англійські сторіз в профілі Talk Studio  в інстаграм  https://www.instagram.com/talkstudio.com.ua/  Підпишіться на інстаграм Talk Studio та переглядайте короткі 15-секундні уроки англійської. Без перебільшення, я горджусь цієї ідеєю і як ми її втілили. Ми досягли класного рівня балансу між ефективністю, користю та цікавістю самих уроків. Ви будете здивовані скільки можливо вивчити за 15секунд, поки триває одна історія (сторіз) в інстаграмі.

Якщо у вас є 20 хвилин…

…подивіться серію Друзів або іншого серіалу без українських та англійських субтитрів.

…прослухайте один розділ аудокниги або прочитайте дві три сторінки книги, адаптованого до вашого рівня англійської.

…підпишіться на YouTube канал та дивіться оновлення. Список класних YouTube каналів ви знайдете у публікації про 47 безкоштовних ресурсів для вивчення англійської. Підпишіться на один з перелічених каналів у цій публікації та регулярно переглядайте оновлення – відео, які виходять. В середньому відео на каналі виходять один раз або двічі на тиждень. Повірте, якщо дивитись лише ці оновлення, але регулярно, то ваша англійська покращиться.

Якщо у вас є 30хвилин…

… вам підійде попередній варіант (серія або відео з YouTube каналу) + виписування слів з цього відео. Створіть собі електронний носій (вордівський документ, додаток на телефоні або простий блокнот) та виписуйте туди слова та фрази.

Після того як ви подивились серію або відео, включіть англійські субтитри і ви побачите слова і фрази, яких не знаєте. Про те як правильно вчити слова і фрази, ви знайдете у цій публікації Як легко запам’ятати англійські слова.

За один “присіст” достатньо вивчити 8-10 нових слів або фраз і зробити одну-дві вправки. У лайт-режимі все гарно засвоюється, мозок НЕ страждає, а живиться новою інфомацією.

Якщо ви хочете, щоб хтось підбирав вам матеріали, слідкував за вашим прогресом, виправляв помилки та допомагав вам навчитись використовувати знання на практиці, тобто у спілкуванні, вам потрібно знайти класного викладача англійської, який знає як це зробити.

Навіть якщо у вас є 30 хвилин часу, цього часу достатньо, щоб відчутно покращити свій рівень та почуватись впевненіше у спілкуванні за умови, що вам підберуть завдання, які вам потрібні та які вам допоможуть та слідкуватимуть, щоб ви все добре засвоювали. Тобто якщо зробити навчання максимально корисним та ефективним.

Якщо у вас є одна година…

Цього часу має вистачити не лише щоб прокачати не один навик як у попередніх випадках (слова, розуміння на слух), а вивчати англійську комплексно, тобто одночасно покращувати усі 7 головних навиків:

  1. слова (фрази, ідіоми, фразові дієслова)
  2. граматика (conditionals; present, past and future tenses; gerund and infinitive, articles, indirect questions, modal verbs etc)
  3. правильна вимова (мовчазні букви, як зменшити акцент, типові помилки у вимові, які ми робимо)
  4. слухання (вміти сприймати англійську на слух, тобто розуміти що вам кажуть або відео в інтернеті, пісні та інше)
  5. спілкування (вміння вільно та впевнено висловити думку, відповісти на запитання та ін)
  6. письмо (щоб вміти писати повідомлення, імейли та ін)
  7. читання (розуміти сайти в інтернеті, книги, журнали та ін)

Це найбільш ефективний і цікавий шлях вивчення англійської. І якщо ці вміння розвивати паралельно та регулярно, результат не забариться))

Якщо у вас одна година вільного часу на тиждень, ви можете зареєстркватись на Індивідуальне навчання з викладачем. Це – дуже сучасна програма вивчення англійської на основі англомовних відео, фільмів та анімацій, яка охоплює усі сім основних аспектів у вивченні англійської. Щоб ознайомитись більш детально як проходить індивідуальне навчання, клікайте і переходьте на сторінку опису курсу.

Comments

comments