Скільки часу потрібно, щоб вивчити англійську? 

Це запитання мені доводиться чути досить часто. Воно ніби й непогане, але ну от чесно, колись заводило мене у мініступор, і я казала: Ну, від шести місяців до двох років. Все залежить від вас… і таке інше. Так відповідати – не те щоб неправильно, але дууууже неточно. Попробуєм розібратися.

За скільки часу можна гарантовано вивчити англійську?

Міркуємо. Щось явно не гаразд зі словом можна? Перефразовуєм на А за скільки Я МОЖУ вивчити англійську? і все стає на свої місця: знати відповідь можете лише ви.

Тож за скільки Ви можете вивчити мову? За місяць, два, пів року, десять років? Знайти тривалість навчання можна самостійно. Берете п’ять запитань, чесно відповідаєте і готово!

Запитання 1 Який я хочу результат?

Що для вас означає абстрактне вивчити мову?  Якого результату ВИ очікуєте досягнути?

Мабуть ви хочете навчитись спілкуватись англійською (цього всі хочуть:)).

Спілкуватись англійською можна навіть з рівнем Elementary (або А1, найнижчий з усіх рівнів).

Це для багатьох моїх учнів стає відкриттям. Виявляється, можливість-неможливість спілкуватися англійською НЕ залежить від рівня. Якість – так, залежить, але не сама можливість.  Не всі, хто докарабкався до рівня Upper-Intermediate (B2) вміють говорити бодай на тому ж Elementary. Ось так.

Ніхто не спорить, що чим вищий рівень, то кращими стають ваші вміння і майстерність спілкування.  Але і часу ви витратите більше на навчання. Для початку добре розберіться в можливостях, які дає кожен рівень володіння мови. 

Головне, не ведіться на оте абстрактне бажання вільно спілкуватися або володіти англійською на розмовному рівні, тобто БЕЗ чіткого усвідомлення своєї кінцевої мети.

Запитання 2 Що потрібно вивчити?

Тут нічого складного. Вибрали для себе рівень англійської? Тепер об’єктивно оцінюємо об’єм роботи (граматика, слова, вправи і таке інше), який вам потрібно осилити, щоб добратися  з пункту А (теперішній рівень) до пункту В (бажаний рівень).  Зрозуміло, що подорож з B1 до B2 займе наааабагато менше часу, ніж з A1 до B2 (як то часто буває).

Оцінити ‘об’єм роботи’ можна самостійно або в вашим улюбленим викладачем.

Запитання 3 Скільки часу я можу знайти?

Скільки часу (фізично і морально) ви можете приділити для нашої мети? Враховуйте час занять (з викладачем) і час для самостійної (домашньої) роботи. Навіть якщо Ви вчите англійську з викладачем, левову частку приходиться робити самостійно. Від добротної самостійної роботи напряму залежить результат.

Тут все індивідуально: 1 година, дві, п’ять, п’ятнадцять годин на день. Що більше вчимося за день (у межах розумного, звичайного), то менша тривалість всього навчання.

Запитання 4 Як мені все організувати?

Ось про що забуває 99.9 відсотків усіх бажаючих вивчити інгліш: правильно організувати та розпланувати навчання. НЕ скидуємо всі завдання з англійської на один день. Розділяємо завдання по днях, жостко бронюємо час і таке інше.

На жаль, типова ситуація виглядає, як колись у школі: завтра в мене англійська, піду щось повчу. За що мені братися? Ага, вивчу хоча б слова, більше і так не встигну. 🙂

Не робіть так! Від вдалої організації напряму залежить якість навчання, а від якості залежить його тривалість. 

Якщо ви вчите англійську зі мною, то щотижня отримуєте організований план завдань, де всі завдання розписані по днях, що і коли потрібно робити. Таким чином ви бачите свій прогрес, “скільки ще залишилось” і можете похвалити себе за вчасно виконану роботу.

Якщо ви вчите англійську самостійно, то складіть такий план самостійно відповідно до ваших цілей у вивченні англійської:)

Запитання 5 ПРО що я хочу вчити?

Є одна ВЕЛИЧЕЗНА перевага у вивченні англійської. Ви можете читати БУДЬ-ЯКУ інформацію. І поки вона буде по-англійськи, ви будете вчити англійську.  Тобто якщо матеріали, які ви читаєте (або слухаєте), вам було б цікаво читати (або слухати) на українській, тобто поза уроками англійської, то все окей.

Але якщо інформація здається безтолковою і відірваною від життя (наприклад, погода в Великобританії), то мусите змінити матеріали, по яких вчитеся. Від зацікавленості залежить якість навчання, результат та тривалість.

От я точно знаю: те, що мені цікаво, рухається вперед набагато швидше, ніж те, що я мушу або маю робити.

Висновки

Скільки потрібно часу, щоб гарантовано вивчити англійську? Шукати універсальну відповідь – безнадійно. Стиль навчання у кожного – індивідуальний, так само як відпечатки пальців або безпорядок на столі.

Дайте чесну відповідь на кожне з п’яти запитань і матимете власну формулу тривалості курсу.

Чи можна вивчити англійську за два місяці? Звичайно ж, можна! Чому ні? За умови, якщо ви чітко визначите об’єм роботи, ретельно його розплануєте, правильно організуєте навчання та знайдете достатньо часу!

Comments

comments