Я викладаю англійську на онлайн курсах, і у роботі часто використовую англомовні YouTube канали, Instagram профілі, TED відео , подкасти  та аудіо книги. Мені приносить задоволення шукати цікаві англійські відео, придумувати до них завдання, екперементувати з матеріалами та ділитись лайфхаками. 

Для багатьох моїх учнів робота з такими матеріалами стає приємною несподіванкою. Вони допомагають зрозуміти мову з середини та вільно заговорити англійською, а ще з ними цікаво працювати.

Цю колекцію безкоштовних онлайн ресурсів я протестувала особисто. По кожному я написала короткий відгук і що я про них думаю.

Збережіть собі цю підбірку та користуйтесь! 🙂

YouTube

 1. EngVid – уроки від носіїв мови на YouTube. 10 вчителів пояснюють різні аспекти англійської: слова, вимова, граматика, типові помилки, бізнес англійська, підготовка до іспитів. Можете просто слухати і розвивати вміння розуміти англійську носіїв мови на слух. Перевага каналу: гумор і “невчительська” подача.
 2. JenniferESL Канал підійде для новачків. Дженніфер говорить повільно і супроводжує уроки текстом. Ви можете погуглити незнайоме слово.
 3. Anglo-link Канал розбитий за рівнями англійської. Уроки підійдуть і новачкам, і тим, хто знає англійську на середньому рівні.
 4. bbclearnenglish  На каналі є розклад. Понеділок – слова. Вівторок – граматика, середа – англійська через випуски новин, четвер – розмовні фрази, п’ятниця – драма. Субота-неділя – вихідні.
 5. Speak English with Misterduncan Це один з найстаріших YouTube-каналів від вчителів англійської. Канал існує з 2006 року. Канал не підходить для початківців. Потрібно вже мати базові знання англійської.
 6. EF podEnglish Уроки поділені по рівнях англійської і вчать як спілкувтись у різних ситуаціях.
 7. Business English Pod На каналі вчать обговорювати ділові питання в різних сферах: економіка, фінанси, менеджмент, право. Потрібно мати базовий рівень англійської.
 8. VOA Learning English Особливість каналу – кожен урок триває 1-5 хвилин. Відео мають субтитри, тому канал підходить початківцям. Основний контент – слова та граматика.
 9. Rachel’s English Канал для тих, хто хоче виробити американський акцент та вимову звуків.
 10. British Linguaspectrum Канал про британську англійську. Типові слова, вирази, вимову, фразові дієслова.
 11. Learn English with Steve Ford Уроки з фразовими дієсловами, правильною вимовою, по підготовці до іспитів, бізнес англійська.
 12. Business English Videos for ESL Ресурс для вивчення бізнес-англійської.
 13. The Daily English Show Канал з розмовними відео новозеландки Сари. Канал має субтитри. Не оновлюється.
 14. Sozoexchange Уроки для покращення вимови за методом Shadow Talk. Ви тренуєте вимову, наслідуючи мовця. Не оновлюється.

 

Instagram

 1. Betterenglish У кожному пості – фраза + пояснення + приклад використання + британська вимова! У коментарях – ще приклади використання фрази.
 2. IdiomLand Щодня три поста з однією ідіомою. В першому пості пояснюється ідіома; в другому – ілюстрація; в третьому – уривок з фільму з використанням цієї ідіоми.
 3. ENpodcast Акаунт різноплановий: граматика; фрази в міні-діалогах; фрази і ідіоми в контексті, приклади використання, озвучені різними голосами з різними акцентами, ілюстрації!
 4. Humans of New York Акаунт з історіями жителів Нью Йорка. Без граматики та ідіом. Високий рівень душевності.
 5. English_vocabulary Тут знайдете сленгові слова та фрази.
 6. Yappi Акаунт для акул бізнесу. Тут регулярно публікують вирази з ділової сфери.
 7. English for life Акаунт з роликами, виразами, часто вживаними словами, жартами та картинками
 8. Satiregram Замість фото – сатиричний опис типових інстафото. Підходить для підтримання англійської в тонусі.

 

Подкасти

 1. eslpod.com Аудіо-уроки від американця Джефа Маквілана із Лос-Анджелеса. Подкасти виходять регулярно по кілька уроків на тиждень. Кожного випуску інша тема: як спілкуватись у швейному ательє, як розказувати про важке дитинство, як знайти парковочне місце та ін. 3 серпня 2016 року на сайті були доступні 1230 подкастів. Немало.
 2. china232.com Подкаст, який ведуть двоє братів-канадців. Вони навчають нюансів сленгу і корисних англійських слів, щоб підтримати розмову з носієм мови.
 3. BBC The English We Speak 3-хвилинні подкасти про фрази та ідіоми в сучасній англійській. Один подкаст – одна фраза. Рівень Intermediate.
 4. BBC 6 Minute English 6-хвилинні дискусії з поясненням нових слів. Рівень Intermediate.
 5. BBC Lingvohack Подкасти з новинами BBC та поясненням нових слів. Рівень Intermediate.
 6. BBC English at Work Подкасти про те, як спілкуватися в офісі. Рівень Intermediate.
 7. BBC The sounds of English Відео про правильну вимову англійських звуків. Рівень Intermediate.
 8. bbc.co.uk/podcasts Подкасти BBC. Відрізняються від попередніх тим, що розраховані на носіїв мови та неадаптовані до рівнів англійської.
 9. British Council Elementary podcast Для рівня Elementary. На різні теми: про життя у Лондоні, музику, поїздки, кухню та ін.
 10. voanews.com/learningenglish.com Новинні подкасти від Голосу Америки. 

 

Книги та аудіокниги

 1. Loyalbooks Сайт з аудіокнигами англійською мовою.
 2. free-ebooks.net Всі книги посортовані по розлілах: художня, навчальна література, аудіокниги та ін.
 3. lit2go Англійська класика з чарівними ілюстраціями. Стильний дизайн сайту. Зручно читати онлайн. Можна безкоштовно завантажити аудікнигу, роздрукувати PDF версію.
 4. eBooks at Adelaide Онлайн бібліотека університету Аделаїди. Пропонує класичні, наукові видання, з філософії, медицини. Не підходить початківцям, як і наступних ресурси у цьому розділі.
 5. The New York Public Library Більш ніж 1000 безкоштовних книг у різних форматах.
 6. Project Gutenberg Понад 33 тисяч безкоштовних електронних книг у різних форматах. Ви можете завантажити книгу або читати онлайн.
 7. Google Books Якщо книга не захищена авторськими правами, можете її читати. У пошуку вкажіть ‘full preview books’ – книги з можливістю повного перегляду.
 8. University of Pennsylvania Books Page Більше мільйона безкоштовних ресурсів для завантаження!
 9. Open Library Колекція класичної літератури.
 10. Bibliomania 2000 безкоштовних наукових робіт.
 11. Internet Archive Медіа-бібліотека для студентів, істориків, дослідників.
 12. ManyBooks Ще одна онлайн колекція безкоштовної літератури.

Соціальні мережі/сервіси

 1. lang-8 Сайт для перевірки есе чи д/з з англійської. Ви публікувати для перевірки свій матеріал. Його перевіряють носії мови, зареєстровані на сайті. Щоб подякувати, ви можете перевірити їх вправи з російської мови.
 2. Livemocha Соціальна мережа для тих, хто вчить іноземні мови. Члени спільноти допомагають один одному. Ви знаходите друга, який навчить вас англійської, а ви його – російської, української чи іншої мови, яку знаєте. Виконали завдання – носії мови виправлять помилки. Працює відео або аудіо-чат.
 3. Bussu На сайті доступні уроки по словах, правильній вимові, граматиці.  На сайті можете знайти англомовного співрозмовника. Ваші вправи перевірятиме носій мови, а ви – його вправи.

 

Вам сподобалась публікація? Давайте поділимось нею з друзями!:) Я впевнена, їм також знадобиться!!

Comments

comments