Після прочитання статті у вас з’явиться чітка ідея, як самому і безкоштовно навчитися розуміти англійську НА СЛУХ.

Крок 1. Шукаємо гарні ресурси.  

Пам’ятаєте, я розказувала, які є ресурси для слухання, їхні плюси-мінуси і, де все це взяти БЕЗКОШТОВНО. Так от загляньте в ту статтю, щоб знати, про що йтиме мова далі.

Критеріїв для вибору ресурсів є три:

  1. ЗАВАЖКО/ЗАЛЕГКО. Краще, коли залегко, ніж коли заважко: менше стресу і більше користі. Не слухайте матеріал, де взагалі нічого не розумієте. Чуда не станеться. Краще відкладіть на потім. Вибирайте ресурс, де розумієте половину або більше половини сказаного.
  2. ПОДОБАЄТЬСЯ/НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ контент. Краще, коли подобається: справи підуть швидше.
  3. ЗРУЧНО/НЕЗРУЧНО користуватись. Краще, коли все зручно і просто.

 Бажано вибирати одночасно два-три джерела, щоб не звикати до говоріння одної людини.

Крок 2: Організовуємо час і місце.

Складаємо розклад, який чітко каже ЯКІ ЗАВДАННЯ і КОЛИ будемо виконувати. Бронюємо конкретні години для конкретних завдань. На відкладаємо на “наступний тиждень, коли буде час”. А жостко бронюємо годину.

Крок 3: Що робити, коли настала та година?

Ну от ви вже сіли, і готові на 100% попрацювати. Що робити?

  • Крок 3.1 Слухаємо аудіо (або дивимось відео) спочатку без субтитрів та словника один-два рази. Просто слухаємо та намагаємось зрозуміти загальний зміст та вловити суть. Про що взагалі говорять?

За раз осилюємо не більше 10 хвилин.

Зрозуміли десь половину? Супер! Решту “ДОзрозуміємо” в наступному етапі.

  • Крок З.2 Слухаємо з субтитрами та беремо з них максимум корисного. Включіть відео (або аудіо) з початку. По ходу виписуйте нові слова, фрази, вирази, сталі словосполучення – все, що ви хочете знати  і потім використовувати у спілкуванні.

Починайте з коротких відео, де буде зрозуміло зміст з самого відео. Кулінарні рецепти, влоги з подорожей або з буденного життя людей. Ви зрозумієте зміст, навіть якщо мало розумієте мову.

З часом легше буде зрозуміти і саму мову. І це нааабагато ефективніше, ніж включати субтитри!

Я вже мовчу про зручність: подивитись одне відео знайде час кожен плюс самих відео є безліч абсолютно безкоштовно.

Такого методу в книжках ви не знайдете: він добутий досвідом. Так і стався мій прорив в цьому питанні.

І саме тому YouTube відео так багато у моїх курсах: вибрані найцікавіші відео, поділені по рівнях, виписані слова, додані субтитри. Все для зручності та ефективності.

Не пропустіть реєстрацію на такий курс. Навчання стартує зовсім скоро!

Лайфхак 1 Виписуйте не тільки нові слова, але й зрозумілі фрази та вирази, якщо відчуваєте, що самі вони НЕ прийдуть до голови. Наприклад, My feet are killing me. (Мене дуже болять ноги.); My mom puts her family before her. (Моя мама ставить сім’ю на перше місце.)

Ніби коли читаєте, то зрозуміло, що означають речення, але само до голови не прийде. Тому виписуємо, щоб потім прийшло 🙂 Переносимо пасивний словниковий запас в активний!

Лайфхак 2 Поглядайте час від часу на граматику, конструкцію речення. Задумайтесь на хвильку: ЧОМУ тут – Present Simple, а тут – Present Continuous. Тоді ймовірність забути те, що ви вже знаєте, наближається до нуля. Щось не ясно? Питайте вашого викладача! Він дасть відповідь і ще потішиться, що ви такий старанний учень!

Крок 3.3 Пам’ятаєте у статті про шість лайфхаків для вивчення англійської, я розказувала, чому варто багато разів слухати одне і те саме (лайфхак №6). Звучить парадоксально, але правда. Почитайте! Плюс крок 3.3 не вимагає такої активної роботи: слухайте в поїзді, на вулиці, дома за миттям вікон.

З кожним аудіо чи відео наше вміння сприймати усну англійську збільшується на мікрон!

Маєте щось додати або запитати? Сміливо пишіть коментар!

P.S. Рецепт підходить для усіх видів ресурсів: відео, подкастів, аудіокниг, фільмів та ін.

Comments

comments