Помилка 2: Мені треба терміново збільшити словниковий запас.

Найтоповіша помилка серед бажаючих вивчити інгліш –  збільшити словниковий запас.

Правда, словниковий запас треба збільшувати, але НЕ через вивчення нових і нових слів. От сьогодні я вивчив 50 слів, завтра ще 50. Це ж мій словниковий запас збільшиться на цілих 100 слів. Так, збільшиться. Але ПРАКТИЧНОЇ користі від цього дуже мало. Чому?

Для спілкування НЕ потрібно знати багато слів. Набагато важливіше ВМІТИ вправно КОРИСТУВАТИСЬ тими словами, які знаєте. Працюйте в глибину, а не в ширину. Працюючи весь час в ширину, ризикуєте набратися слів, які не будете вживати (помилка 1) і потім все одно їх забудете (помилка 1).

Коли слухаєш, як говорять носіїв мови, то складаються враження, що вони використовують не більше кількох десятків слів. То чому ми, коли вчимо мову, весь час намагаємось вивчити все нові і нові слова?

Насправді, ми не можем вільно спілкуватись не тому, що нам бракує слів. А тому що нам бракує знань і навиків вправно користуватись тим, що ми вже знаєм.

Якщо Ви вважаєте, що Вам бракує слів для спілкування, не поспішайте вчити нові слова. Швидше за все вам треба навчитися використовувати той запас слів, який ви маєте. І зовсім трішки нових вивчити)

Висновок: Ми НЕ працюємо на кількість вивчених слів, а на вміння їх використовувати. 

Це той випадок, коли менше значить більше.

P.S. Цей принцип не стосується ‘нульового’ рівня мови. Тут словникового запасу реально замало. Точніше, його ще нема просто. 🙂 

Далі читаємо про помилку №3

Comments

comments