Як вчити англійську, щоб не розтягувати навчання на 14 років? Коротко розповідаю про 8 фішок тайм-менеджменту, які допоможуть НЕ закинути навчання!

Фішка 1. Розбиваємо слона

Вивчити англійську – велика робота, або слон. Спосатку сформулюйте конкретне завдання, тоді – складіть план.

Наприклад. Ви вирішили підвищити рівень англійської з В1 на В2. Спочатку підбираємо книжки, відео, аудіо, інші матеріали. Потім складаємо план, або програму, де розприділяємо завдання по тижнях і днях. У понеділок – слова, в середу – граматика, в п’ятницю – перегляд YouTube відео. Розпишіть програму до кінця навчання.

З індивідуальною програмою ви не просто кожного дня щось вчите і не бачите кінця-краю. Ви знаєте скільки вже пройшли, скільки ще залишилось. 

Фішка 2. Один день – одне завдання.

У понеділок – вчу граматика, у вівторок – нові слова, у четвер – перегляд YouTube відео, у пятницю – написання імейлів і так далі. Виділяйте одне завдання на один день.

Фішка 3. Конкретний час

Виділіть на англійську конкретний час протягом дня: з 7.00-8.00 або 16.30-17.30. Не чекайте, поки час сам з’явиться протягом дня. Час не з’явиться сам ніколи, поки ви його жостко не забронюєте. Година зранку, або година ввечері. Два рази на день по пів години, як вам зручно.

Фішка 4. Про вихідні

Правильно вчити англійську схоже до того, як правильно харчуватися: часто, але маленькими порціями. Складно на початку, потім входить у звичку.

Пів години кожного дня – ефективніше, ніж чотири години раз в тиждень. Чому так? Чим більший проміжок між уроками, тим більше вилітає з голови. Якщо проміжки маленькі, ви нічого не забуваєте. Якщо вчити англійську раз в тиждень, то за тиждень забудете 90% з того, що вивчили.

Робимо один – максимум два вихідних від англійської.

Фішка 5. Про мертвий час

Коли стоїте в черзі або чекаєте автобус, витягніть телефон і повторіть собі шість слів. Дрібниця, але допомагає тримати в голові вивчені слова. Зберігайте нові слова у ворді, ворд – у dropbox. Тоді слова завжди під рукою.

Фішка 6. Про дедлайни

Перевірила на собі: скільки часу виділите на справу, стільки і потратите. Виділю пів години, потрачу пів години, виділю годину – потрачу годину. Завжди вказуйте час, за який вам зручно зробити завдання.

Фішка 7. Про організацію

Ніщо так не краде час, як пошук потрібних копій, файлів, книжок. Організуйте всі матеріали, книжки, нові слова, відео, аудіо, щоб було зручно. Не витрачайте зайвий час на пошуки.

Фішка 8. Цікавий контент

Як зробити вивчення англійської цікавим? Підібрати цікавий контент. Фішка англійської в тому, що немає значення, що на яку тему читати статтю чи дивитесь відео. Поки цей контент англомовний, ви вчите англійську. Слухайте цікаві для себе подкасти, вибирайте цікаві відео.

І пам’ятайте! Часу завжди достатньо, справа лише у ваших пріорітетах. 🙂

А скільки часу в ідеілі ви б хотіли приділяти на вивчення англійської в день? Який формат вивчення англійської для вас є зручнішим: по 15 хвилин кожнього дня чи дві години раз в тиждень?

Comments

comments