З цієї статті ви дізнаєтесь, як вийти на рівень англійської В2. Я розкажу історію Олександра Юрченка, спеціаліста в галузі IT. Саша звернувся до мене з проханням допомогти вивчити англійську у травні 2015 року. 

Ми працювали 14 тижнів, після чого Саша ще раз пройшов тест на визначення рівня англійської у себе на роботі. Тест враховував знання мови з усіх аспектів – Vocabulary, Grammar, Reading, Listening, Writing, Speaking та показав рівень знання англійської В2. Ось детальний опис, з чого ми починали та над чим ми працювали:

V

Для чого Саші потрібна англійська?

Для ведення корпоративної переписки, спілкування з клієнтами у Skype, читання спеціалізованої літератури.

V

З якого рівня починали навчання?

На початку навчання у Саші уже був рівень B1+ (Intermediate). Це – результат тестування, яке Саша проходив у себе на роботі.

V

Чому рівень В2?

Таке завдання поставили перед Сашею на його роботіОтже, перед нами стояло подвійне завдання: підтягнути англійську до рівня В2 та покращити слухання, говоріння, письмо.

V

Яка тривалість курсу?

14 тижнів.

V

Яка інтенсивність курсу?

Одне заняття в тиждень плюс самостійна робота. В кінці кожного заняття Саша отримував план самостійної роботи на наступних 5 днів, де всі завдання розписані конкретно по днях, що і коли робити. Всього Саша отримав 14 планів з завданнями, тобто по одному в тиждень. Кожен план включав завдання по 6 “фронтах” роботи: словах, граматиці, вимові, слуханню, письмі та говорінню.

Далі коротко розкажу про роботу по кожному з 6 аспектів. Якщо виникають запитання, задавайте їх тут.

1. Як вивчити слова?

Для вивчення слів ми використовували два ресурси: книжку Destination B2 та YouTube-відео.

Destination B2 ідеально підійшов у нашому випадку. У підручнику є все, що потрібно для рівня В2:

 • слова та синоніми (e.g. wages/salary/pay),
 • фразові дієслова (e.g. back out, bring out, close down)
 • фрази, сталі слосполучення (e.g. come to agreement, make an arrangementkeep sb on hold)

Destination B2 дає лексичну базу достатню для здачі тесту на рівень В2. Він має 14 розділів зі словами, які для зручності розділені по темах – Work and business, Food and drink, Science and technology etc плюс вправи для закріплення.

Ми використовували англомовні YouTube канали та відео для вивчення нових слів та щоб закріпити вивчені слова у пам’яті. Всім знайоме приємне відчуття, якщо ви вивчили слово і потім випадково натрапили на нього у реальному житті. Так-от якщо ви почуєте недавно вивчені слова у відео і впізнаєте їх, то точно не забудете.

2. Як вивчити граматику?

Ми вчили граматику у три етапи: 1) Відео-анімації з поясненнями плюс 2) консультації з відповідями на запитання плюс 3)вправи для закріплення.

Етап 1 Саша вчив граматику по наперед записаних відео анімаціях, де всі правила пояснені простою, доступною мовою. Після того виконував два-три завдання, щоб подивитись наскільки він зрозумів тему. Часто буває, що в теорії все зрозуміло, а на практиці виникають запитання.

Етап 2 На занятті ми розглядали якраз запитання по граматиці, які виникали вдома, і взагалі різні складні моменти, і все, що не зрозуміло.

Етап 3 У план завдань на наступний тиждень я включаю ще кілька вправ для закріплення. І все – отримані знання не вивітряться з голови.

Чому я раджу спочатку самому по максимуму розібратися в граматиці, а тоді спитати в викладача, що не ясно? У цьому випадку ви приходите на заняття уже підготовленим, з запитання, які виникли по ходу. Тоді викладач не просто метає в вас інформацію про Present Perfect чи Sequence of Tenses, а дає відповіді на конкретно ваші запитання і що вам індивідуально було не зрозуміло по цій темі. Плюс це економить час заняття, який ви можете потратити на Speaking.

 Плюс відео завжди під рукою. Якщо ви забули якусь тему, включаєте ще раз. У моїх учнів часто бувала ситуація, що на занятті все зрозуміло, а вдома робите завдання – і виникає багато запитань. А викладача, який би ще раз все пояснив, немає поряд. 

3. Як покращити вимову?

Ми вирішили працювати у трьох напрямках: 1) правильна вимова слів, 2) правильна вимова звуків, і 3) поради, щоб наблизити вимову до оригіналу.

1) Раджу запам’ятовувати правильну вимову слів з допомогою онлайн-словників: macmilan, howjsay, google перекладач etc.

2) Для постановки правильної вимови звуків використовуйте Cambridge Pronunciation in Use. Це книжка з аудіо-матеріалами, де детально описано, як вимовляти кожен англійський звук. Зверніть уваги на звуки, яких не існує в українській мові – з ними найбільше проблем.

3) Щоб наблизити вимову до оригіналу, регулярно включайте відео з YouTube з даної теми, де носії мови дають поради цієї теми. Наприклад, 3 Tips To Sound Like a Native Speaker.

4. Як покращити Listening Skills?

Вихід – один. Слухати чим побільше живої англійської. На YouTube є тьма-тьмуща каналів, які ведуть носії мови. Ось наприклад ці:

 • EllenTube
 • Veritasium
 • Quirkology

Також раджу слухати подкасти. Але подкасти Саші не сподобались, тому ми замінили їх на YouTube відео. Протягом одного тижня Саша працював з 2-3 відео, які відрізнялися за акцентом, швидкістю говоріння та тематикою. Самі відео та завдання по них були прописані у плані на тиждень.

Ще важливо – навчитися ефективно працювати з англомовними відео на YouTube.

5. Як покращити Writing Skills?

Якщо ви пишете імейл, у вас завжди є час подумати, як правильно написати речення, який час використати, потрібно ставити артикль чи ні. Саме на письмі ви можете відшліфофувати отримані знання нових слів, фраз, граматики. Тому у кожному плані на тиждень Саша отримував одне письмове завдання (ессе, імейл та ін.)

6. Як покращити Speaking Skills?

Щоб навчитись краще говорити, потрібно говорити. Саша отримував завдання по Speaking додому, але основну роботу по Speaking ми виконували на занятті. Як? Підтримували розмову по темі занятті, відео або будь-яку іншу. Є такий позитивний момент у вивченні англійської: ви можете спілкуватись англійською на будь-яку тему. Доки спілкування відбувається на англійській, ми вчимо англійську. Те саме стосується і Listening. Ви можете включити будь-яке відео на YouTube. Якщо воно на англійській, ви розвиваєте вміння розуміти на слух. Виходячи  з того я намагаюсь включити найцікавіший контент в тижневий план роботи. Якщо вже й приділяти стільки часу на вивчення інглішу, то лише на те, що справді цікаво.

ЩО ВИ ОБЕРЕТЕ?

Надіюсь, кейс-стаді мого учня Олександра Юрченка був для Вас корисним. Якщо Ви зараз бажаєте вивчити англійську на рівні В2, то у Вас є три виходи з цієї ситуації:

Вихід 1: Ви нічого не змінюєте і залишаєтесь на тому рівні англійської, на якому Ви є зараз.

Вихід 2: Ви пробуєте вивчити англійську самостійно. Для цього у Вас є алгоритм дій, описаний у цій статті. Зазвичай у людей, які стають на шлях самостійного вивчення англійської все справді виходить, але через 9-12 місяців копіткої роботи. Інформації навкруги багато. Ви не знаєте, що насправді працює, і чи підійде саме Вам. Але часто самостійне вивчення англійської не приводить до бажаних результатів через брак самодисципліни і неправильні джерела інформації.

Вихід 3: Ви звертаєтесь до експерта. Це може бути Ваш знайомий викладач чи викладач англійської з мовної агенції. Головне, щоб ця людина знайшла ефективну для Вас формулу вивчення англійської, і Ви їй довіряли.

Якщо Вам імпонує моя методика викладання англійської, то запрошую вивчати англійську зі мною на онлайн курсі Fluent English Course B2. Навчання розпочнеться у другій половині квітня 2017 року. Зараз діє попередня реєстрація. Якщо бажаєте першим дізнатись про новий набір, заповніть, будь ласка, форму нижче.

У цьому курсі зібрані усі мої напрацювання, які направлені на розширення словникового запасу та знань граматики,  а також удосконалення трьох основних мовних компетенцій: Speaking, Listening, Writing.

Тобто під час проходження курсу Ви зможете:

 • Розширити словниковий запас до рівня B2
 • Освоїти граматику на рівні B2 та навчитись використовувати вивчене на практиці (у спілкуванні та на письмі)
 • Навчитись грамотно і без помилок вести корпоративну переписку
 • Покращити вміння розуміти усну англійську
 • Покращити навички розмовної англійської та письма

Вартість у програмі (зі знижкою для учасників попереднього набору) участі я повідомлю ближче до початку курсу, але вона точно не буде високою. За пакет Базовий взагалі не більше 2200 грн.

 

Щоб першим дізнатись про набір у Fluent English Course B2*, внесіть себе у список прямо зараз.

*Це програма саме для тих, хто бажає оволодіти англійською на рівні B2.

Comments

comments