Сьогодні – 1 червня, Міжнародний день захисту дітей.

Ми завжди бажаємо дітям лише найкращого і все для цього робимо.

Ми щиро хочемо, щоб діти вільно володіли англійською. Усі ми знаємо, що діти засвоюють іноземну мову легше, швидше, ефективніше. Але як це правильно зробити, щоб саме так і було?

Світ глобалізується, і англійська вже давно перестала бути перевагою, а стала необхідністю у сучасному світі. Згідні з цим?

Англійську необхідно починати вчити у дитячому віці, але важливо робити це правильно і ефективно. Сьогодні про це поговоримо 🙂

Talk Studio

З якого віку?

Зараз поширена думка, що чим швидше, тим краще. Почувши це, ми сприймаємо це твердження буквально і у віці дітей півтора місяця шукаємо підходящі курси.

Це така сама крайність як і те, щоб не вивчати англійську взагалі, а надіятись, що в дорослому віці можна буде вивчити  за два місяці варто лиш знайти дорогі курси.

Істина завжди посередині.

Більшість педагогів і психологів наполягають на тому, що з трьох до п’яти років – найбільш оптимальний вік для початку вивчення англійської.

Крім самого вивчння англійської, діти ще й  зможуть розвивати дрібну моторику дитини, увагу, уяву і багато інших навичок, так як навчання у цьому віці проходить в ігровій формі, без стресу та звичних вправ та домашніх завдань, які будуть у старшому віці.

Тобто цей вік вважається сприятливим, щоб почати вивчати іноземну мову. Хоча звичайно ж, часів, артиклів і умовних речень ніхто вчити ще не буде. Максимум у віці 3-5 років – прості слова, ігри, замальовки, мультики.

Ігрова форма вивчення англійської виробить позитивне ставлення до вивчення іноземної мови та навчання загалом, а ще підготує до більш “серйозного” та грунтовного вивчення англійської у шкільному віці, тобто до більшого навантаження.

Вивчення англійської  віці 3-5 років – можливе, але НЕ обов’язкове.

Не потрібно панікувати, якщо вашій дитині чотири роки, а англійської вона ще не починала вчити. В неї ще все попереду, і зовсім не означає, що англійську вона не зможе вивчити або що це сильно зменшує шанси вивчити англійську у майбутньому.

Зовсім ні.

І в сім, і в вісім, і навіть в 10 років можна лише починати вивчати англійську, і мати абсолютно всі шанси добре володіти нею.

Дитячий мозок і у старшому віці – дуже гнучкий, швидкий, легко засвоює і запам’ятовує. Дитина легко вчиться чомусь новому. 

Вивчити 10 нових слів для дитини і для дорослої людина – це дві великі різниці. Дитина вивчить швидше і запам’ятає надовше.

Тож у питанні вивчення англійської вік – важливий, але далеко  не головний.

А що ж тоді головне? Метод і підхід до вивчення англійської. Це набагато важливіше і набагато складніше!

Talk Studio

Яка методика найефективніша?

Яка методика – найефективніша?

Існує два “види” вивчення англійської: ігровий у дошкільному віці і книжковий у шкільному віці.

Ігровий метод – це ігри, замальовки, мультики. Найчастіше зустрічається у дошкільних закладах..

А от в шкільному віці – підручники, вправи, аудіо, відео, проекти, інколи ігри плюс контрольні і самостійні роботи, диктанти і домашні завдання.

Звичайно, перехід буде плавний, і у ранньому шкільному віці контрольних і диктантів ніхто не пише, і переважатиме ігровий метод.

Важливим, є баланс ігрового і книжкового елементу на різних етапах вивчення англійської.

Під ігровим елементом я маю на увазі ігри в широкому розумінні: не лише ігри, а будь-які форми геміфікації навчання, навіть у старшому шкільному віці. 

Іншими словами, щоб навчання було ефективним, воно має бути цікавим, а щоб воно було цікавим, на уроці мають бути, крім книжок і вправ, ще проекти, змагання, ігри, конкурси.

Я скажу більше. Навіть дорослі вивчають англійську набагато ефективніше, якщо в навчанні присутні елементи ігрового підходу. На курсах Talk Studio ніколи не було вправ-вправ-вправ?

  • Граматика? Лише у форматі відеоанімацій (або граматичних мультиків)
  • Слова? Розробили спеціальні курси у мобільному додатку, щоб цікавіше було вчити?
  • Розуміння усної мови? Лише уривки з фільмів, серіалів, англомовних блогів, на основі яких ми розробили свої вправи на вивчення слів та граматики.

Ось приклад такого уроку. Пройдіть його і подивіться чи вам буде цікавіше і ефективніше в порівнянні зі звичайно вправою. Хоча я впевнена, що буде цікаво.

Сучасні захоплюючі матеріали – це навіть один з чотирьох китів вивчення англійської, які входять в методику вивчення англійської Talk Studio.

А що вже говорити про дітей. Навіть у старшому шкільному віці цікавіше вчити англійську, якщо навчання різноманітне та цікаве, з елементами гри.

Цей простий факт я зрозуміла відразу, коли почали викладати англійську. З яким задоволенням люди вивчають англійську, якщо врахувати у навчанні цей простий фактор.

Це важливий пункт, коли ви обиратимете викладача англійської.

Talk Studio

Англійські слова українськими буквами?

Писати вимову англійського слова українськими буквами – це виключно український і дуже сумнівний метод вивчення слів, якого не існує більше ніде в світі. Це дуже часто зустрічається, коли англійську вчать діти: і в шкільному віці, і особливо в дошкільному.

Вчителі “для зручності”пишіть вимову англійського слова українськими буквами:

  • this [зіс]
  • word [верд]
  • quickly [квіклі]

Якщо ви знаєте англійську, то розумієте наскільки по-іншому ці слова звучать англійською, ніж написано українськими буквами.

Якщо ви не знаєте англійської, то просто повірте на слово, що в англійській ці слова звучать зовсім не так як написано українськими буквами.

Розповім історію з життя, яка врізалась в пам’ять.

У шостому класі до нас прийшла нова вчителька. Коли вона почула нашу вимову, то взялась за голову.

А ми тоді не могли зрозуміти, що ж ми говоримо не так.  При попередній вчительці ми отримували п’ятірки за таку вимову. Новій вчительці прийшлось кожного особисто перевчати вимовляти слова.

Чому?

Ми знали англійські слова, але абсолютно неправильно їх вимовляли. Деяких англійських звуків ми не вміли вимовляти взагалі. Чому? Тому що ми звикли, що вимову англійських звуків ми завжди бачили лише українськими буквами.

В українській мові немає половини англійських звуків. А з попередною вчителькою ми вчили вимову англійських звуків, написану українськими буквами і навіть не підозрювали, що в англійській є ще якісь інші звуки, яких немає в українській.

Така ситуація – дуже поширена в українських шкільних і дошкілних закладах.

Чому ж нас з самого початку вчать неправильно?

Цей хибний метод написання англійської вимови українськими буквами дуже спрощує вивчення англійської:

  • ні вчителька, ні дитина не заморочується з вивченням нових невідомих звуків
  • дитина легко вивчає масу нових слів (звичайно ж з неправильною вимовою)
  • а батьки чують, як їхня дитина вимовляє англійські слова, – безкінечно раді, що діти знають слова так багато 

У цій ситуації страждає тільки нова вчителька, яка приходить у шостому класі до  дітей і не може зрозуміти, що говорять діти, бо вони все вимовляють неправильно :))

Істина така – важлива не кількість вивчених слів, а якість. Немає смислу вивчати 100500 англійських слів, якщо ви їх неправильно вимовляєте. Потім перевчатись в рази важче, ніж вивчити спочатку. Саме тому, що це важко і не дуже приємно, мені так врізались в пам’ять ті уроки у шостому класі, коли нас перевчали вимовляти слова.

Я ще й  завжди була відмінниця і звикла, що я все знаю правильно. А тут такий шок – все треба перевчатись))

То чому ж нас вчили вимовляти неправильно?

Тому що це, як написано вище, набагато простіше і дає швидкі, але неякісні результати.

Вчити англійські слова відразу з правильною вимовою набагато важче, тому що треба вчити не тільки саме слово, а ще й вимову нових звуків, яких до того ж не існує в українській. Це сповільнює і ускладнює процес.

Але пам’ятаймо! Не кількість важлива, а якість!

Тому якщо ви бачите вимову англійського слова написану українськими буквами, тут потрібно замислитись. Це в більшості випадків призводить до отаких ситуацій, в яку я потрапила в шостому класі.

А якщо вам не попадеться така вчителька, і ви вчасно не перевчитесь, то матимете дуже сильний слов’янський акцент, що буде утруднювати розуміння вас носіями мови.

Звичайно, усі ми, хто говорить англійською як другою мовою, все одно мають невеликий акцент, але це абсолютно нормально у порівнянні з неправильною вимовою звуків.

Talk Studio

Самому чи з репетитором?

Тут усе просто!

Якщо ви добре знаєте англійську, то можете і самі вчити. Але з умовою, що ви зможете приділяти цьому багато часу. Регулярність у вивченні англійської така само важлива як і правильна методика!

Якщо ж у вас недостатньо часу або знань англійської, то довіртесь професіоналам. Це можуть бути і індивідуальні заняття, і заняття в групі. Головне, щоб методика була ефективна, а дитині подобалось.

Зараз є багато готових навчальних матеріалів: і платних, і безкоштовний. Книжки, мультики, ігри, розмальовки.

У дошкільному віці ці всі матеріали будуть однаково ефективними за умови правильного якісного вивчення англійської, а не для кількості.

Що ще важливо? Власний приклад!

Власний приклад – найкращий метод виховання. Діти в буквальному і небуквальному смислах повторюють за дорослими.

І манеру поведінки, і звички!

Набагато ефективніше не розповідати як варто робити, а самому слідувати власним рекомендаціям. Це – найкраща наука для дітей.

Ви знатимете англійську самі і ще й зможете допомогти у разі потреби.

Ви хотіли б вивчити англійську, але не знаєте з чого починати і чи це взагалі можливо в дорослому віці?

Вивчити англійську – цілком реально в будь-якому віці, і в дорослому також.

Дізнайтесь як проходить курс англійської у Talk Studio та реєструйтесь на курс!

Comments

comments