Що таке лайфхак?

Вікіпедія каже, що лайфхак – “це маленька хитрість або корисна порада, яка допомагає вирішувати побутові проблеми, заощаджуючи тим самим час”.

Ну наприклад, ось як можна взяти салат з собою на роботу:

Salads in a Jar

А ось як легко визначити яке яйце у вашому холодильнтку: свіже чи не свіже.

tell-if-your-expired-eggs-are-still-good-eat.w654

 Лайфхак пропонує оригінальний, настандартний погляд на проблему.

Спробуєм придумати кілька лайфхаків для тих, хто вчить англійську.

 #1  Слово дня

Вибираємо одне нове англійське слово, яке ви хочете вивчити. Слова з особливим статусом слово дня зберігаємо на телефоні, в зошиті, в календарі, на стіні, в Instagrami. Будь-де!  Ви його вже точно не забудете.

#2 До речі про Instagram

Instagram – просто ідеальна платформа, щоб влаштувати собі якийсь челендж. Попробуйте такий: 30 English Photos in 30 Days. Як це зробиться? Створюєте новий профіль в Insta, робите фото, шукаєте гарний фільтр (для шедевральності), додаєте АНГЛІЙСЬКИЙ комент. 

Так, можливо, прийдеться пошукати кілька нових англійських слів, але чому б і ні. Англійську підівчите, і ще й створите колекцію гарних фото. І те, і друге ніколи не виходить з моди! 

#3 YouTube it!

YouTube – ще одна платформа, МЕГАКОРИСНА для тих, хто вчить інгліш. Вибираємо собі канал (англійський!) і починаємо фоловити. Порада нехитра, але процес з часом автоматизується, і ви будете з НЕТЕРПІННЯМ чекати нових відео (як колись нових серій Друзів).

Ось у цій статейці я розказую про дуже-дуже різні (по темах і по складності) англійські YouTube канали. 

Можете собі вибрати!

  

#4 Маленькі порції

Вчимо англійську по чуть-чуть і часто. Хоча б по кілька днів на тиждень.

За один “присіст” достатньо:

  • вивчити 10 нових слів і зробити одну-дві вправки

або

  • прочитати 2-3 сторінки цікавої книжечки і виписати собі кілька нових слів

або

  • просто подивитись відео на YouTube.

У лайт-режимі все гарно засвоюється, мозок НЕ страждає, а живиться новою інфомацією.

  

#5 Літо/парк/гарна погода

Щоб вчити англійську не треба багато матеріалів: одна-дві книжки, ноутбук і блокнот. Тому робоче місце може бути мобільним, НЕ залежати від стола і складатися з різних частин. Наприклад,

  • парк/літо/гарнапогода
  • диван/тепла ковдра/кіт
  • кав’ярня/гарна музика/чізкейк

Можете вибрати один з варіантів залежно від настрою, погоди, пори року, стану здоров’я та ін. Але найкраще придумайте своє ідеальне робоче місце!

Головна ідея така: від підходу до навчання залежить результат.  Не треба з самого початку: Все, мушу, нарешті, вивчити ту анлійську! або Мушу ходити на англійську!  

Як казала колись моя вчителька з літератури, коли ми жалілися як багато задають читати на літні канікули (Ой-ой, скільки книжок читати на літо!)… Так-от вона казала: Страшне мені робота! Вмостилися гарно у кріслі, заклали ногу на ногу і читаємо! 

Ну, насправді так воно і є. 

 

#6 Про Listening

Зробили завдання Listening один раз? Тепер кидаємо звукові доріжки на телефон і слухаємо ще раз, а потім ще і ще і ще! Коротко розкажу чому!

Коли Ви слухаєте аудіо (або дивитесь відео) перший і другий раз, то зі всіх сил намагаєтесь зрозуміти, про що йде мова. У той час мозок не запам’ятовує ні слів, ні фраз, ні чогось такого. У нього просто немає часу на такі дрібниці. Головне – вловити суть, зрозуміти.

Коли ж ви слухаєте те саме аудіо (або дивитесь відео) третій, четвертий, п’ятий раз, то ви вже знаєте, про що йде мова, і мимоволі прислухаєтесь до слів і речень.

Якщо ж Ви слухаєте або переглядаєте щось більше ніж три-чотири рази, то мимоволі запам’ятовуєте і слова, і фрази і навіть цілі речення. Ефект від повторного прослуховування такий самий як від пісні, яку ви чули енну кількість разів: ви не знаєте як, але слова міцно засіли в голові. 

Ну як вам лайфхаки?

Comments

comments